Kuningriigis Värskas tuleb kasutusse uus rahatäht: kats seto krooni

Posted on Posted in uudised

Setode kuningas Peko andis oma asemikule maa peal, Setomaa ülembsootskale teada, et Seto kuningriik vajab uut ja turvalisemat rahatähte – kahekroonist. Nii annabki Seto Pank välja 6.augustiks, Kuningriigipäevaks Värskas välja uue seto krooni kupüüri: kats seto krooni.

Uus raha on taevasinist värvi ja on pühendatud seto muusikakultuurile. Esiküljel on tänapäeva levinum rahvamuusikainstrument karmoška ja tagaküljev tantsivad seto naised. Rahatäht on varustatud uute turvaelementidega ja on seetõttu turvalisem senistest rahatähtedest. Rahatähe esiküljele on lisatud hõbedane hologramm kirjaga: SETO PANK 2016, rahatähe seerianumber on musta värvi ja dubleeritud UV kiirguses helenduva seerianumbriga, rahatäht on trükitud turvapaberile mis sisaldab vesimärke, UV kiirguses ja palja silmaga nähtavaid „prahikiude“.

Samas annab ka Seto Panga president teada, et kõigi 2015.aasta rahatähtede kehtivusaega (teoste tagastamise tähtaega) on pikendatud vähemalt kuni 30.augustini 2017.

Peko käsul tuleb kõigil setodel ja mittesetodel kasutada seda raha kui märki oma kuningriigist ja iseseisvast võimsast majandusest. Peko soov on näha seto krooni kõigi maailmarahadega võrdses reas ja kõrges vääringus ja mitte ainult – seto kroonist saab võimsaim ja ihaldatuim valuuta maailmas!

Tuletame ka meelde, et kõik kuningriigi alamad peaksid tooma oma kulla ja hõbeda Seto Kuninglikku Panka, tagamaks seto krooni püsivust, kindlust ja igikestvust. Kohustus kehtib eelkõike selle kulla ja hõbeda osas, mis on kaevandatud Seto kuningriigi maadelt ja maapõuest! Seto kuningriik on oma suuruses ja vägevuses ilmarahvale imestamiseks nähtaval kord aastas ühel päeval, käesoleval aastal 6.augustil Värskas.

Seto kuningas Peko annab ülembsootska vahendusel soovituse varuda piisavalt kroone, et olla kuningriigis täieõiguslik kodanik või külaline, Kuningriiki pääseb seto kroonidega sisse parema hinnaga!

Rein Järvelill

Seto Pangaherr